Tabii ki, yağmurluklar ve yağmur botları seçin, kauçuk ürünler iyidir

- Mar 09, 2019-


CCTV4 Çin Haber Raporuna göre: Tayvan'ın kalite kontrol departmanı son zamanlarda hipermarkette çocuk yağmurluklarını ve yağmur botlarını örnekledi ve yağmurlukların ve yağmur botlarının çoğunun plastikleştirici standardını aştığını ve hatta bazılarının standardı aştığını buldu. Plastifiyanlar çevresel hormonlar olduğu için, çocuklar çok fazla maruz kalırsa, büyüme ve gelişmeyi etkiler ve ciddi kanser de meydana gelir!


Hipermarketteki çocuk yağmurlukları ve yağmur botları renklidir ve yağmurlu günler çocuklar için şarttır. Bununla birlikte, Tayvan Kalite Denetim Departmanı tarafından yapılan spot inceleme, bu maddelerdeki plastikleştirici içeriğinin ciddi şekilde aşıldığını buldu. Tayvan'ın kalite kontrol departmanı hipermarkette 15 çocuk yağmurluk ve yağmur botunu test etti. Bunların arasında, 8 adet yağmurluk ve 10 set yağmur botu standardı aşan plastikleştirici içeriğine sahiptir. Bazı yağmur botları bile standart değeri 541 kattan fazla aşıyor. Plastifiyanlar çevresel hormonlar olduğundan, erkeklerin uzun süre maruz kalmaları kadınsı özelliklere eğilimlidir ve kızlar uzun süre maruz kalmaları durumunda erken ergenlik yaşayabilirler. Ağır vakalarda kansere bile neden olabilirler. Laboratuvar inceleme ve test grubunun başkanı Bayan Rao Yuzhen, aşırı plastikleştirici içeriğinin, özellikle erkekler için insan vücudunun sağlığını ve güvenliğini etkileyeceğini ve özellikle kızlar için erken yaşta ergenliğe sahip olacağını belirtti. İnsanlar haberi aldıktan sonra, gelecekte plastikleştirilmiş ürünler kullanmaktan kaçınmaları gerektiğini söylediler. Şu anda, hipermarket sorun için yağmur donanımını üreticinin incelemesi için üreticiye gönderdi ve raporun arzın sürdürülmesinin normal olduğunu gösterene kadar bekleyeceğini söyledi.


Çocukların yağmurluk yağmur botları PVC malzemeden imal edilmiştir. PVC malzeme polivinil klorürdür. Dünyanın en büyük plastik ürünlerinden biridir. Ucuz ve yaygın olarak kullanılır. PVC reçinesi beyaz veya açık sarı bir tozdur. Farklı amaçlara göre farklı katkı maddeleri eklenebilir ve polivinil klorür plastik farklı fiziksel özellikler ve mekanik özellikler gösterebilir. Polivinil klorür reçinesine uygun miktarda plastikleştirici ekleyerek çeşitli sert, yumuşak ve saydam ürünler hazırlanabilir. Plastikleştirici ürünlerinin kullanılmasından kaçınmak istiyorsanız, PVC ürünlerini tamamen elimine etmeniz gerekir. Aslında, yağmurluklar PVC gibi plastikleştirilmiş ürünler değildir. İlk yağmur botları doğal kauçuk ürünlerdir, ancak basit üretim süreci ve düşük fiyat nedeniyle PVC malzemeler gibi plastikleştiricilerin görünümü, bu yüzden insanların görüş hattına girdiğini görebiliriz. Bununla birlikte, kalite karşısında, gerçek Zhang'a bakın, PVC malzemeler gibi plastikleştirici ürünlerin sakıncaları tetiklendi - insan sağlığını ve güvenliğini ciddi şekilde etkiledi. Bu nedenle, plastikleştirici ürünlerden kaçınmak istiyorsanız, onları kullanmayı bırakmak daha iyidir.