Güvenlik Ayakkabıları SRA \ SRB \ SRC Kaymaz Testi

- Mar 24, 2019-

Adından da anlaşılacağı gibi, kaymaz güvenlik ayakkabıları, ne tür bir doğal ortama sahip olursanız olun, böyle bir performansa sahip olsanız da, kaymaz bir güvenlik ayakkabısı değildir. Piyasadaki ana profesyonel kaymaz güvenlik ayakkabıları şimdi su ve yağ tabanının kaymaz özelliklerine işaret ediyor. Tek amaçlı profesyonel kaymaz ayakkabılar çoğunlukla mutfakta kullanılır. Ayrıca kapsamlı özelliklere sahip bir güvenlik ayakkabısı güvenlik ayakkabısı vardır. Güvenlik ayakkabıları ve iş sigortası ayakkabıları gibi güvenlik ayakkabıları için kayma önleyici performansları normal ayakkabılardan çok daha iyidir, çünkü güvenlik ayakkabıları, iş sigortası ayakkabıları, koruyucu ayakkabılar ve endüstriyel kullanım için diğer özel ayakkabılar kaymazdır. Bir işlevin özel bir tasarımı ve işçiliği vardır. Her gün güvenlik ayakkabıları, güvenlik ayakkabıları, koruyucu ayakkabılar görüyoruz. Tabanı çok kalın ve kalın, derin oluklar ve karmaşık çizgiler var. Aslında, bu tasarım sürtünmeyi ve konforu daha iyi ve daha etkin bir şekilde iyileştirmektir. derecesi. Güvenlik ayakkabıları, koruyucu ayakkabılar, iş sigortası ayakkabıları ve diğer ayakkabılar, Avrupa güvenlik ayakkabıları kaymaz sınıf olan profesyonel bir sınıf sistemine sahiptir: SRA, SRB, SRC üç sınıf.


Ölçek:

Güvenlik ayakkabıları kaymaz test modu:

a) Topuk ileri kayar (ayakkabılar aşağıdaki 3 moddan en az birinde test edilmelidir)

b) ön ayak geriye doğru kayıyor

c) yatay olarak ileri kaydırın


SRA:

Terminoloji: SRA kalitesi genellikle sırlı karolarda sabunlu sıvının kullanılmasını ifade eder. Basınç 400-500N'dir, ayak parmağı 7 derece kaldırılır ve ön kısmı belirgin bir şekilde kaymadan ileri itilir. Test ortamı: Test basıncı: Ayakkabılara yaklaşık 100 kg'lık bir ağırlık uygulanır. Test sonuçları: Ayak 7 derece kaldırıldı ve ileri doğru hareket ettirildi. Açıkça kayma olmadan, SRA tarafından tespit edildi.


SRB:

Terminoloji: SRB kalitesi genellikle güvenlik ayakkabılarının paslanmaz çelik bir plaka üzerinde gliserinle test edildiği, basıncın da 400-500N olduğu, ayak parmağının 7 derece yatırıldığı ve ileride belirgin bir hareket olmadığı anlamına gelir. Test ortamı: Test basıncı: Ayakkabılara yaklaşık 100 kg'lık bir ağırlık uygulanır. Test sonuçları: Ayak 7 derece eğildi ve SRB önemli bir hareket olmadan tespit edildi.


SRC:

Aynı zamanda, SRC standardına ulaşmak için SRA ve SRB testleri benimsenmiştir.

SRC standardı, Avrupa Birliği'ndeki ayakkabılar için en yüksek kayma önleme standartlarıdır. SRC güvenlik ayakkabıları kayma önleyici gereksinimleri olan hemen hemen tüm çalışma ortamları için uygundur.